Německý divadelní festival

DVĚ KONKRÉTNÍ NABÍDKY:
Die Männerfalle 
divadelní představení Männerfalle (o záludnostech partnerského života)
středa 10.10.2018, 19:00
divadlo Exil v Pardubicích
(nedaleko vlakového a autobusového nádraží, 15 minut pěšky na Náměstí Legií)
Kladeny budou žhavé otázky: Jak si má žena udržet svého manžela? Jak se dá oživit dlouhotrvající manželství? Jak po letech opět dosáhnout citů jako na začátku vztahu? Helena George hraje se svou partnerkou oblíbené mnichovské představení u nás v Pardubicích.
Představení je v (pomalu mluvené, pro cizince přátelské) němčině, doporučeno pro pokročilé.
https://www.facebook.com/events/1894739414155953/

Drážďany: Den věnovaný Erichu Kästnerovi
Drážďany je nutné poznávat více dní - my máme čas bohužel jen několik hodin. Můžete navštívit klasické pamětihodnosti na Starém městě nebo Vaši - již trochu německy mluvící - žáci mohou poznat jiné fascinující stránky tohoto města. Drážďanská hra v ulicích se koná především na Novém městě, ve čtvrti, která je momentálně "in" mezi mladými lidmi a umělci. Zde neuvidíte klasické drážďanské památky, nýbrž se dáte do rozhovoru s místními, objevíte skrytá místa a seznámíte se alespoň trochu s běžným životem v Německu.. Dalším tématem hry je známý spisovatel Erich Kästner, který v této části města žil a pracoval.
Následně všichni navštívíme divadelní představení "Parole Kästner!" v Malém domě (Kleines Haus) Státního divadla s českými titulky. Pomocí velkolepých obrazů, originálních textů a zvukových dokumentů je zprostředkován živý obraz tohoto autora. Kästner (*1890), jehož knihy (např. Emil a detektivové) nacisté pálili, se nepřizpůsobil, ale také neemigroval. Stal se morálním soudcem poválečné doby a do konce svého života přemítal o svém rozhodnutí zůstat v Německu a neodejít do exilu. Erich Kästner dojímá a těší generace čtenářů až do dnešních dnů. Ale kdo byl tento spisovatel opravdu? Kým byl tento maloměšťan, který byl zároveň světákem, autor, co se jako dospělý uměl tak dobře vcítit do dětských duší?
Rezervujte rychle - při rezervaci vstupenek záleží na pořadí.
Co je zahrnuto v ceně?
Žáci

Studenti: 275 Kč 
Cena zahrnuje:
Doprava tam a zpět z Pardubic (Hradce Králové) autobusem
Doplňkový program pouze pro žáky / studenty (hra v ulicích města)
Vstupenka na divadelní představení s českými titulky
Cena nezahrnuje: pojištění, strava
Přihláška - stále volná místa
Platí pořadí při přihlášení na info@goethepardubice.org
Zájezd musí být zaplacen v hotovosti, poštovní poukázkou nebo převodem na náš účet:

NOVÝ účet č. 2201451309/2010 (Fiobank),
Bautzen: VS 9102018
Dresden: VS 1112018
Comments