Česko-bavorská VŠ agentura

Stipendijní programy BTHA:

- stipendia na letní školy a kurzy němčiny na vysokých školách v Bavorsku,

- stipendia na studijní pobyty v ČR,

- stipendia na letní školy v ČR,

- stipendia na stáže v ČR.

Více informací viz www.btha.cz v rubrice "Stipendia".


Grantové programy BTHA:

 "Bayerisch-tschechische akademische Projekte 2019" - program podpory česko-bavorských akademických projektů, jako jsou např. konference, workshopy, letní školy, exkurze nebo příprava projektů (žádost podává bavorská VŠ)

 "Mobilitätsbeihilfen Tschechien 2019" - příspěvky na studijní, přednáškové a vědecké pobyty v Bavorsku, resp. v České republice (žádost podává bavorská VŠ)

Více informací na www.btha.cz v rubrice "Granty".


Dále bychom Vás a Vaše německé partnery rádi upozornili na aktuální výzvu DFG a GA ČR pro česko-německé výzkumné projekty v letech 2020 – 2022 a na nejbližší akce dvou z našich kooperačních partnerů:

 „Czech-German Day of Applied Science“ dne 5. 2. 2019 v Praze, pořádaný Radou pro výzkum, vývoj a inovace Vlády ČR a Velvyslanectvím SRN v Praze

"Sprechen wir über Europa!" - panelová diskuze dne 20. 3. 2019 na OTH ve Weidenu, které se zúčastní bývalí ministři Daniel Herman a Theo Waigel

Více informací na www.btha.cz v rubrice "Zprávy".


Ohlédnutí za 3. Česko-bavorským vysokoškolským fórem, které proběhlo ve dnech 28. - 30. 11. 2018 v Mnichově pod názvem "Příběhy mezi Mnichovem a Prahou" najdete v podobě stručné zprávy s videi, prezentacemi, odkazy a fotogalerií na našich stránkách www.btha.cz v rubrice "Akce".

 Děkujeme všem kooperačním partnerům, zejména Collegiu Carolinu, jakož i všem celkem 180 účastníkům z České republiky a z Bavorska za přispění ke zdaru této akce.


Těšíme se na další nová setkání a na spolupráci s vámi v roce 2019!

Radka Bonacková

Projektmanagerin

Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur, Česko-bavorská vysokoškolská agentura

 

Stephanie Zechmair

Sekretariat

Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur

Universitätsstr. 31

93053 Regensburg

Tel. (0049) 0941/943 - 5315

sekretariat@btha.de

www.btha.de

Comments